Niezwykłe szopki w Muzeum Etnograficznym

11 stycznia uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili poznańskie Muzeum Etnograficzne. Dzieci miały okazję obejrzeć przepiękne szopki bożonarodzeniowe. Oprócz tradycyjnych motywów: dziecięcia, Marii i Józefa pojawiły się też lokalne motywy, m.in.: Ratusz, Brama Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie, czy stadion Lecha. Nad żłobkami pracowały głównie dzieci z pomocą rodziców i rodzeństwa. Przygotowywały je również całe klasy.Uczniowie klas pierwszych mogli nacieszyć oko oraz oddać głos na najładniejszą szopkę. W styczniu zostanie rozstrzygnięta nagroda publiczności na najładniejszy żłóbek.Każda szopka jest kompletnie inną opowieścią i warto się przy każdej zatrzymać. W tych szopkowych opowieściach jest mnóstwo poczucia humoru, radości i optymizmu. Uczniowie klas pierwszych poznali również postać św. Franciszka i legendy związane z jego działalnością. Zachęcamy wszystkich do wybrania się, do Muzeum Etnograficznego, naprawdę warto 🙂

Komentowanie zamknięte.