Wizyta na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

W dniu 14 marca 2018r. grupa uczniów oddziału przedszkolnego z p. Sylwią Koszela, Karoliną Michałowską oraz p. Eweliną – mamą Oliwiera wybrała się na niesamowitą wycieczkę. Zostaliśmy zaproszeni na Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczestniczyliśmy w pasjonujących zajęciach prowadzonych przez dr Szymona Konwerskiego- entomologa- pracownika uczelni oraz poznaliśmy zupełnie inny wymiar pracy przyrodnika.Wielkie emocje przeżyły  dzieci  podczas oglądania zbiorów przyrodniczych Collegium Biologicum takich jak: zbiór motyli z całego świata, kość mamuta, amonity, wymarłe jaszczurki, pancerz żółwia z Galapagos, dziobaki, kolczatki i wiele innych okazów. Dzieci nie tylko mogły obejrzeć unikatowe okazy zwierząt i roślin występujących w Afryce, ale również je dotknąć, powąchać. Nasz przewodnik był mile zaskoczony dużą wiedzą przyrodniczą niektórych uczestników zajęć. Była to bardzo pouczająca wycieczka. Kto wie, może za kilka lat na tej uczelni znajdą się dorośli już absolwenci naszej szkoły?

Wizytę na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza poprzedziły zajęcia dotyczące życia dinozaurów i prehistorii, które dla dzieci poprowadziła mama Oliwiera – p. Ewelina. Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Zapraszamy do galerii 🙂 😉