Jasełka…

Jasełka 2015Podobnie jak w ubiegłych latach, na klasach trzecich i ich wychowawcach (p. A. Rosada i p. J. Pałubicka), spoczął obowiązek przygotowania i wystawienia szkolnych Jasełek. Po wielu godzinach prób, przygotowywania strojów i dekoracji, nadszedł wreszcie czas, aby dzieci z klasy 3a i 3b mogły zaprezentować swoje umiejętności. W poniedziałek,  o godzinie 17.00, zaproszeni  rodzice jako pierwsi mogli oklaskiwać swoje pociechy.  Tym bardziej, że każde dziecko wystąpiło na scenie i miało swoje przysłowiowe „pięć minut”.  Po Jasełkach uczniowie z wychowawcami i rodzicami spotkali się w salach na Wigiliach klasowych.

Kolejne występy miały miejsce już od rana we wtorek. Panie Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły mogli je oglądać o 10.00 i 10.45. Podczas przedstawienia pokazana  została, w zabawny sposób, historia narodzin Jezusa, śpiewano znane i mniej znane kolędy,  grano na instrumentach. Nowością była prezentacja multimedialna, przygotowana przez p. K. Turkiewicz. O oprawę muzyczną zadbała p. M. Krawczuk. Towarzyszyły jej dziewczynki z kl. IVa i Va, które grały na fletach i śpiewały. W dekorowaniu sceny pomógł p. S. Rakowski, p. E. Szparag, p. D. Pinkowska i dzieci ze świetlicy.

Wspólny wysiłek wielu osób, a przede wszystkim trzecioklasistów został nagrodzony brawami. Kolejny raz mogliśmy wspólnie bawić się i w szczególny sposób przeżywać ten przedświąteczny czas.