Brama Poznania – Warsztaty z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

We wtorek, 10 maja, klasa 3a udała się w pobliże Ostrowa Tumskiego do Bramy Poznania ICHOT. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pod nazwą: „Czy warto się różnić?”. Ich tematem był Mieszko I, Dobrawa, chrzest Polski i emocje, jakie temu towarzyszyły. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania ekspozycji głównej – sala Woda. Tam pani przewodniczka opowiedziała o spotkaniu księcia Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą i o zderzeniu dwóch kultur – pogańskiej i chrześcijańskiej.Potem dzieci przeszły do sali warsztatowej. Poprzez aktywne słuchanie, zabawę parateatralną i pracę plastyczną uczniowie mogli rozwinąć wyobraźnię oraz umiejętność wyrażania i kształtowania emocji. W podsumowaniu zajęć dzieci stwierdziły, że warto się różnić między sobą, ponieważ tak jest ciekawiej i można się wiele nauczyć od siebie nawzajem.