Spotkanie z podróżnikiem puszczy Amazońskiej.

dsc0127814 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowawcy klas piątych i szóstych zorganizowali w naszej szkole spotkanie z Panem Emilem Wittem – podróżnikiem puszczy Amazońskiej. Nasz gość  w humorystyczny sposób opowiedział dzieciom o swojej samotnej wyprawie  do najbardziej niezaludnionych obszarów amazońskiej puszczy. Pan Emil przedstawił nam kulturę Indian, opowiadał o trudnych warunkach mieszkaniowych, o walce z żywiołami i zwierzętami oraz o trudnej sytuacji politycznej, a przed wszystkim o walce z własną psychiką. Pan Witt przyznał, że w niektórych momentach było potwornie ciężko…. „ ale równie szybko przystosowałem się do bycia mokrym przez całą dobę, do ciągłej czujności w obawie przed jadowitymi zwierzętami, do błota, brudu, upałów, ciężkich w obyciu Indian oraz wielu innych przeciwieństw”.

Nasi uczniowie byli zafascynowani światem puszczy amazońskiej, słuchali w skupieniu, ale kiedy tylko nadarzyła się okazja zasypywali naszego gościa pytaniami. Było interesująco i wesoło 🙂