Warsztaty kulinarne…

img_20161004_0855424 października klasa 3 b uczestniczyła w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyka,  Panią Dominikę Nitschke – Michalak. Przeprowadzone zajęcia miały na celu szerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania,  budowanie świadomości, propagowanie zdrowych postaw żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród dzieci.

Klasa zapoznała się z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, wykonała przepyszne koreczki i zdrowe kanapki. Na stołach  królowały warzywa i owoce. Warzywa w różnych kolorach (z przewagą zielonego) i jadane również w postaci surowej.

W grupach uczniowie wykonali również plakaty, na których umieszczono piramidę  przedstawiającą sezonowe warzywa i owoce w październiku 🙂

Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania  i zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂