Andrzejki w kl Ia i Ib

wp_20161129_023W przeddzień Św. Andrzeja, chętni uczniowie z kl. 4a i 4b przygotowali dla swoich młodszych kolegów liczne zabawy, wróżby i niespodzianki. Najpierw przedstawili kilka najważniejszych informacji dotyczących tradycji andrzejkowej. Później były kalambury i ustawianie butów w stronę drzwi.W tym czasie, w drugiej sali wieszano dekoracje i przygotowywano stanowiska do przeprowadzenia wróżb i lania wosku. Po przybyciu pierwszaków zabawa rozpoczęła się na dobre. Można było powróżyć sobie m. in. przy pomocy serc z imionami, rzucając monetą do miski z wodą lub biorąc udział w zabawie – „Trzy kubki”. Każdy mógł się poczęstować ciasteczkiem z wróżbą. Niezwykłą atrakcją oprócz lania wosku przez klucz, było malowanie twarzy. Choć nie jest to tradycja typowo andrzejkowa wzbudziła duże zainteresowanie dzieci. Było miło i wesoło!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii 🙂