“Potrafię ratować życie”

IMG_2713Dnia 18.01.2017 roku, w naszej szkole odbył się konkurs praktyczny z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod Patronatem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Był on podsumowaniem projektu “Potrafię ratować życie”. Do konkursu dostało się 8 uczniów z klas III-VI, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testu teoretycznego. Każdy uczeń musiał wykonać masaż serca, ułożyć nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, wykonać pozycję czterokończynową, zatamować krwotok i założyć chustę trójkątną. Każde zadanie było punktowane w skali od 1 do 10.

W jury zasiadały trzy osoby z WZKiB : pani Natalia Damasiewicz, pani Weronika Butwicka i pan Jakub Staszewski oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Paweł Chmielewski .

Zwycięzcami konkursu zostali:

• Maja Maślonka kl.VIB (I miejsce),
  • Karolina Rozkres kl.VB (II miejsce)
  • Iga Serwin kl.VIA (III miejsce)

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wydział Bezpieczeństwa i
Zarządzania Kryzysowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.