Straż Miejska

IMG_20170316_095130W dniach od 14 do 16 marca odbyły się spotkania dla klas I-III z przedstawicielem Straży Miejskiej. Celem spotkań było podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec psów i zmniejszenie ryzyka pogryzień. Wpojenie dzieciom szacunku wobec zwierząt. Podniesienie poziomu wiedzy na temat podstawowych potrzeb psa i obowiązków wynikających z bycia odpowiedzialnym właścicielem.Uczniowie mieli okazję przećwiczyć bezpieczne pozycje i wysłuchać wskazówek, które są pomocne w kontakcie z agresywnym psem.

Zasady, o których wspomniano:

• stań, nie uciekaj
  •  nie patrz psu w oczy
  • nie okazuj strachu
  • nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli jest duży, bo gdy skoczy na ciebie, może Cię przewrócić
  • stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwali Ci utrzymać równowagę
  • staraj się przyjąć pozycję żółwia, słupa. Ochronisz te części ciała, które zwykle gryzie pies

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂