5b Gwiazdorem Pielęgniarek

Święta to czas niecierpliwego wyczekiwania prezentów przez dzieci. Jednak w klasie 5b zrodził się pomysł, aby zrezygnować ze swoich prezentów klasowych i obdarować kogoś, kto jest w potrzebie.

Decyzją klasy prezenty trafiły do pielęgniarek Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, który jako pierwszy w Poznaniu stanął do walki z koronawirusem.

Uczniowie pod przewodnictwem wychowawczyni – p. Magdaleny Podbylskiej i  dzięki wsparciu rodziców przynieśli do szkoły kawy, herbaty, słodkości, ale także kubki, termosy, butelki wielorazowego użytku, a nawet poduszki.

Podczas lekcji wychowawczej wszystkie przedmioty zostały zapakowane przez Dzieci. Do prezentów dołączono kartki wykonane przez uczniów z życzeniami świątecznymi.

22 grudnia delegacja klasy, rodzice i pani Adrianna wręczyły prezenty pielęgniarkom w holu szpitala.

Niespodziewanie nasza z założenia cicha i skromna akcja przerodziła się w medialną sensację. Miała w tym udział absolwentka naszej szkoły, a obecna rzeczniczka prasowa szpitala – pani Zuzanna.

Nikt nie spodziewał się, ile radości, dobra i wzruszenia przyniesie pomysł klasy 5b.

Dzieci wróciły do domów bogate w niesamowite doświadczenia oraz słodkości od pielęgniarek.

Wszystkim polecamy bycie Gwiazdorem, daje to niesamowitą radość!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII 🙂