Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

W niniejszej zakładce znajdziecie informacje z zakresu doradztwa zawodowego – obowiązkowego przedmiotu, który pojawia się w Waszym planie w 7 i 8 klasie, aby pomóc Wam odkryć swoje mocne strony, rozpoznać predyspozycje zawodowe i dokonać właściwego wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Cały rok służę Wam pomocą w wyborze szkoły, poznaniu swoich predyspozycji i zrozumienia zasad rekrutacji.

Adrianna Olejarka – nauczycielka doradztwa zawodowego

Przydatne linki:

www.cdzdm.pl – strona Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu; placówka ta daje Wam możliwość indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi, organizuje warsztaty/szkolenia dla Was i Waszych Rodziców i oferuje ciekawe materiały z zakresu doradztwa zawodowego

http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/rekrutacja/ – strona Kuratorium Oświaty w Poznaniu, na której znajdziecie wszelkie aktualne informacje i dokumenty dotyczące rekrutacji do szkół i egzaminów

www.waszaedukacja.pl – wyszukiwarka szkół

LINK: system doradztwa zawodowego

LINK: program doradztwa zawodowego

LINK: rozkład treści doradztwa zawodowego

Barometr Zawodów barometrzawodow.pl/ – narzędzie ukazujące prognozę sytuacji w zawodach, np. na jakie profesje jest obecnie zapotrzebowanie w danym powiecie

Mapa Karier mapakarier.org/ – baza informacji o ścieżkach kariery, opisy zawodów

www.cdzdm.pl/PL-H456/o-rekrutacji.html

w pasku po lewej stronie prezentacja o szczegółach całego postępowania rekrutacyjnego(bez zaktualizowanych terminów)

Multimedialny Przewodnik Ósmoklasisty – w przystępny sposób podane treści zajęć doradztwa od klasy siódmej, linki, źródła

www.cdzdm.pl/images/Multimedialny%20przewodnik%20%C3%B3smoklasisty_1.pdf

Najbliższe wydarzenia związane ze szkołami ponadpodstawowymi

Targi Edukacyjne
Arena Zawodów

Drzwi Otwarte w szkołach

Każdy pierwszy wtorek miesiąca o g. 20:00 na Facebooku – Live Q&A „TrzyKwadranse z Doradcami”

Informujemy o konsultacjach indywidualnych z doradztwa zawodowego dla klas 8 w naszej szkole. Będą to rozmowy ze szkolną doradczynią zawodową – p. Adrianną Olejarką – które mają wesprzeć młodzież w wyborze szkoły i procesie rekrutacji.