Tytuł projektu: Rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej nr 48 w Poznaniu

Okres realizacji: 2017-2020

Wartość projektu: 6 624 505,67 zł

Kwota dofinansowania: 3 793 854,38 zł

Celem projektu jest poprawa warunków edukacji ogólnokształcącej w Szkoły Podstawowej nr 48 w Poznaniu. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez rozbudowę, przebudowę a także wyposażenie w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne placówki. Projekt przyczyni się do ograniczenia barier dostępu do edukacji, stworzy środowisko sprzyjające uczeniu się, wyposaży uczniów w szeroki portfel kompetencyjny, co w efekcie ograniczy przedwczesne kończenie nauki szkolnej i zwiększy szanse na zatrudnienie. Projekt zakłada zwiększenie dostępności obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wzrost liczby uczniów z niepełnosprawnościami uczących się poza szkołami specjalnymi.

W tym roku 2019/2020 realizujemy, bądź będziemy realizować następujące projekty:

1. „Rozbudowa i modernizacje SP 48 w Poznaniu”- kontynuacja
  3. „Spójrz inaczej” – projekt profilaktyczny
  4. Różni= równi
  5. „Uzależnienie od ekranu”
  6. „Cyfrowa szkoła” – wdrożenie działań instalacyjnych
  7. „Aktywna Tablica
  8. „Nasz Patron – Nasza Szkoła”  – projekt związany z 80 – leciem szkoły
  9. „Potrafię więcej”
  10. „Tego nie wiesz o drzewie” – Uniwersytet Przyrodniczy
  11. „Przyjaciele Zippiego”
  12. „Moje miasto bez elektrośmieci”
  13. „Granice mojego języka są granicami mojego świata”
  14.  „Lepsza szkoła”
  15. W ramach współpracy ze Strażą Miejską w szkole zostały przeprowadzone z uczniami pogadanki nt. bezpieczeństwa .
    • W październiku uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w programach nt. „Bezpieczna droga”.
    • W listopadzie  „Cyberprzemoc”
    • W listopadzie  pogadanki z uczniami klas siódmych dotyczące przemocy, agresji i odpowiedzialności prawnej.
    • W styczniu planowane są spotkania uczniów klas IV-VIII dotyczące „Bezpiecznych ferii”.

W tym roku 2018/2019 realizujemy, bądź będziemy realizować następujące projekty:

1. “Rozbudowa i modernizacje SP 48 w Poznaniu”
  2. „Nowe szanse dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – wdrożenie działań zwiększających efektywność kształcenia w SP nr 48 w Poznaniu” (od stycznia 2019
  3. “Spójrz inaczej” – projekt profilaktyczny
  4. “Cyfrowa szkoła” – wdrożenie działań instalacyjnych (obudowa techniczna)
  5. “Aktywna Tablica” – pozyskanie 2 tablice interaktywnych i zorganizowanie szkolenia dotyczącego wykorzystania tablic
  6. “Nasz Patron – Nasza Szkoła”  – projekt związany z 80 – leciem szkoły
  7. “Potrafię więcej”
  8. “Tego nie wiesz o drzewie” – Uniwersytet Przyrodniczy
  9. “Przyjaciele Zippiego”
  10. “Moje miasto bez elektrośmieci”
  11. “Profilaktyka z łyżwą” – Miasto Poznań
  12. “Niepodległa”
  13. “Lepsza szkoła”
  14. W ramach współpracy ze Strażą Miejską w szkole zostały przeprowadzone z uczniami pogadanki nt. bezpieczeństw w związku z rozbudową i modernizacją budynku.

• W grudniu zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami klas czwartych i piątych dotyczące przemocy, agresji i odpowiedzialności prawnej.
    • W styczniu planowane są spotkania uczniów klas czwartych dotyczące „Bezpiecznych ferii” oraz poruszany będzie temat „Obcy”.