Międzyszkolny Konkurs Recytatorski….

W dniu 11.04.2018r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 48 w Poznaniu Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I – III. Tematem prezentowanych utworów była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 34, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr 60 i my Szkoła Podstawowa nr 48. Dwóch zwycięzców eliminacji szkolnych reprezentowało swoją szkołę w finale międzyszkolnym. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów Komisja Konkursowa w składzie: p. Sylwia Koszela, p. Karolina Michałowska,  p. Adrianna Olejarka i  p. Dorota Pinkowska dokonała oceny przedstawionych utworów. Pod uwagę były brane następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W drodze burzliwej dyskusji Komisji ustalony został ostateczny werdykt: pierwsze miejsce Antonina Kaźmierska z SP 34, drugie miejsce Jadwiga Kończak  z SP 48, ; trzecie miejsce Łukasz Karpiński z SP 60. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Wielgusz z SP 34; Baraniak Weronika  SP  35 oraz Tymon Bronowski  z SP 48.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał z pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową – poezję Małgorzaty Strzałkowskiej. Finałem całej imprezy było pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękuję opiekunom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie             oraz wielki wkład pracy w przygotowanie dzieci do konkursu.

Wszystkim raz jeszcze gratulujemy  i zapraszamy za rok 🙂