„Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci”

„Cyberprzemoc i zagrożenia w sieci” – to temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole 20 marca 2018r. W spotkaniu udział wzięli rodzice naszych uczniów, a poprowadzili je Policjanci. Prowadzący zwrócili uwagę rodziców na to, jakie zagrożenia niesie niekontrolowane korzystanie z Internetu przez dzieci. Tłumaczyli, że warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, żeby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy. Zjawisko to dotyczy zazwyczaj dzieci i młodzieży i staje się nową odmianą przemocy rówieśniczej. Przestrzegali przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie.

Spotkanie to było potrzebne, ponieważ uświadomiło zagrożenia i skutki wynikające z niewłaściwego korzystania z różnych narzędzi elektronicznych takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w Internecie, portale społecznościowe i inne.