Wielka ogólnopolska impreza kulturalna w Łubowie i w Lednicy w ramach XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej

image-0.02.01.f8bfbda63b3e3497d3f8217fc4b57a654bc51756d78383ea8ee0a0f4aec73a84-V21 maja uczennice z naszej szkoły: Eryka Gramza z kl. VI b i Marcjanna Wrzask z kl. VI a uczestniczyły razem z Rodzicami w ogólnopolskiej imprezie kulturalnej w ramach XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej.
Eryka Gramza otrzymała tytuł laureatki – wyróżnienie w “Turnieju o Koronę Wierzbową” za wiersz “Samotność”. Natomiast Marcjanna Wrzask została finalistką w “Turnieju Jednego Wiersza”: nagrodzono Jej wiersz pt. “Gwiazdy”.

W konkursie wzięło udział 70 autorów wierszy (nadesłano ich 200 – uczniowie przesyłali maksymalnie trzy utwory) z całej Polski ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Pomysłodawczynią i główną organizatorką Lednickiej Wiosny Poetyckiej jest pani Stanisława Łowińska – poznańska poetka i animatorka kultury; oprócz Niej w skład jury wchodzili poznańscy poeci. Uczennicom wręczono nagrody, również każda z nich prezentowała swój wiersz. Uroczystość była urozmaicona zwiedzaniem Lednicy, koncertem.
Gratulujemy Eryce i Marcysi wielkiego sukcesu. Życzymy Im dalszych osiągnięć w tej pięknej poetyckiej pasji. Cieszymy się, że dołączyły do grona laureatek i finalistek z naszej szkoły, które w poprzednich latach osiągnęły sukces w Lednickiej Wiośnie Poetyckiej (przypominamy 5 uczennic: Cecylia Mleczak, Agata Górecka, Weronika Przybyłowicz, Sandra Szarzyńska, Nell Sypniewska).