Warsztaty „Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia”

„Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia”21 kwietnia 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy 2c po raz drugi wzięli udział w warsztatach „Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia”. Zajęcia te miały na celu rozbudzenie w uczniach ciekawości otaczającego świata oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów. Mali badacze sprawdzili jak działa płyn do mycia naczyń tworząc unikatowe wzory na mleku, bawili się cieczą nienewtonowską, co było niezwykłym doznaniem sensorycznym, odkryli, że surowe jajko może się odbijać i skakać. Okazało się też, że balon wcale nie musi pęknąć po włożeniu do ognia, a torebka od herbaty po podpaleniu unosi się do góry jednocześnie spalając się w powietrzu. Takie eksperymenty mają funkcję nie tylko naukową, ale też są  świetną zabawą dla dzieci. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów – zadowolone miny dzieci, mówią same za siebie.