III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym.

Konkurs przyrodniczy 4Dnia 25 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu, na ul. Rawickiej 12/14 odbył się Międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla klas II i III pt. „Znam drzewa naszych lasów i parków”.

Naszą szkołę w  konkursie reprezentowało dwóch uczniów: Olga Michalak  z III a  i Hieronim Zwierżdżyński z II b.

Celem konkursu było rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew na podstawie ilustracji oraz okazów naturalnych liści i owoców oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego poznawania przyrody. Od uczestników wymagana była znajomość zagadnień dotyczących rozpoznawania określonych gatunków drzew na podstawie: sylwetki, kształtu, ułożenia liści, wyglądu kwiatów oraz owoców.Hieronim uzyskał III miejsce, a Olga dyplom za udział  w konkursie. Uczniowie otrzymali również nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy:)