PROJEKT……..

PROJEKT „POTRAFIĘ RATOWAĆ ŻYCIE”

W naszej szkole rusza projekt „Potrafię ratować życie” pod Patronatem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Projekt ten przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas I – VI naszej szkoły. Został on opracowany przez pana Pawła Chmielewskiego i będzie realizowany na lekcjach wychowania fizycznego, w formie warsztatów.  Zgodnie z założonymi celami ma on wyposażyć dzieci w niezbędną wiedzę i umiejętności szybkiego i skutecznego reagowania w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Zakres treści projektu dostosowany jest do możliwości dzieci. Realizacja projektu umożliwia kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życie i zdrowia, a także nabycie rzeczywistych , praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych sytuacjach zagrożenia. Dzieci będą umiały m.in. wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej, unieruchomić złamaną kończynę, czy też zatamować krwawienie.

Pierwszym elementem tego przedsięwzięcia jest konkurs na logo projektu „Potrafię ratować życie”, realizowany na lekcjach informatyki. Prace można składać do końca listopada.