Jasełka

DSCN4039Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się motywacją dla młodych aktorów i muzyków do wypróbowania swoich sił na szkolnej scenie. Owoc ich pracy w postaci przedstawienia jasełkowego wprowadzał nas w świąteczny nastrój w dniu 22 grudnia, zaś rodzice mogli zobaczyć występ dzieci 12 stycznia.

Uczestnicy Koła Teatralnego i Koła Muzycznego sprawili, że niezwykle miło spędziliśmy czas, spoglądając na ich poczynania z lekkim przymrużeniem oka. Zawitaliśmy do piekła w rytm diabelskiej kołysanki, daliśmy się prowadzić do Żłóbka przez zastępy anielskie, a także obserwowaliśmy, jak współcześni ludzie reagują na Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Policjanci, lekarz, nauczyciel, budowniczy, pani wójt, dzieci… wszyscy oni byli świadkami tego niezwykłego wydarzenia. Skarceni przez Archanioła Gabriela za sięganie wzrokiem nie dalej, niż na czubek własnego nosa, spojrzeli na Maleńką Miłość na rękach Maryi i uczcili Ją kolędą przy wtórze fletów młodych flecistek Koła Muzycznego. A wraz z nimi i my- widownia.

Bardzo dziękujemy zarówno artystom, jak i wspaniałej publiczności.

Opiekunowie Koła Teatralnego: Justyna Demczyszak, Paulina Bałażyk
Opiekun Koła Muzycznego: Małgorzata Skibińska – Krawczuk