„Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”

DSCN4236

16 marca w ramach kampanii “Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli korporacji Bridgestone przy asyście przedstawiciela policji. W trakcie spotkania dzieci nauczyły się jak prawidłowo zapinać pasy na odpowiednim do wzrostu foteliku dziecięcym, mogły sprawdzić, jak z niego korzystać, by podróż samochodem była bezpieczna.
Największą atrakcją był manekin Jan – jeden z animatorów firmy przebrany w specjalny, żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych.
Podczas interaktywnych zajęć uczniowie dowiedzieli się również o zagrożeniach jakie mogą wystąpić na drodze i jak im zapobiegać. Dzieci spontanicznie dzieliły się także swoją wiedzą z zakresu ruchu drogowego i jak być widocznym na drodze oraz doświadczeniami wynikającymi z podróżowania samochodem z rodzicami.
Warsztaty zakończyły się wspólną pamiątkową fotografią z manekinem Janem, utożsamianym z bezpieczeństwem na drodze. Każdy uczeń został obdarowany odblaskowym woreczkiem, w którym znajdował się mini pakiet edukacyjny: broszurka-kolorowanka na temat bezpiecznych zachowań na drodze, kredki, odblaskowa kamizelka i opaska oraz magnes z numerami alarmowymi służb ratunkowych – Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i atrakcyjnej formie, dzięki której treści były efektywnie przyswajane przez małego odbiorcę 🙂