WARSZTATY W GALERII ARSENAŁ

W przedostatni dzień lutego klasa 3 b udała się na Stary Rynek do Galerii Miejskiej Arsenał na warsztaty zatytułowane – „Plan gry”. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały wprowadzone w temat  zajęć i zabrały się za projektowanie domu według przedstawionych wizji, np.: dom z drzewem w środku, dom w kształcie skorupy ślimaka, podwodny dom, dom geometryczny i wiele innych. Następnie, zaopatrzone w taśmę klejącą i arkusze papieru miały zrealizować swoje pomysły na dużym formacie i z połączonych domów utworzyć  miasto. Uczniowie, pełni zapału, stworzyli niezwykle ciekawe prace. Po wyjściu z Galerii udaliśmy się w okolice Ratusza, by o godzinie 12.00 oglądać atrakcję Poznania  – trykające się na wieży Poznańskie Koziołki. To była bardzo udana wycieczka!