Agresywny pies…

20170524_10033724 maja zostały przeprowadzone przez Straż Miejską warsztaty dla klas I – III. Warsztaty te były podsumowaniem cyklu wcześniejszych zajęć  związanych z zasadami postępowania w przypadku napotkania obcego czy agresywnego psa. Dzieci przećwiczyły kilka bezpiecznych pozycji, które można przyjąć podczas ataku psa.Atrakcją zajęć było spotkanie z policjantem i jego psem służbowym – z psem policyjnym. Zademonstrowano posłuszeństwo psa, prawidłowych zachowań wobec innych osób. Dzieci miały możliwość przećwiczenia omawianych bezpiecznych pozycji w bezpośrednim kontakcie z psem. Odważniejsi mieli możliwość bliższego zapoznania się z psem patrolowo-tropiącym i pogłaskania go. Policjant odpowiadał na pytania dotyczące współpracy z psem, codziennej opieki oraz sposobów szkolenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii 🙂