Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej Rio 2016

DSC_0001Ogromnym sukcesem naszego ucznia, Adama Wojciechowskiego z klasy VB, zakończył się Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej- Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016″, który odbył się 05 czerwca 2017 roku w Białymstoku. Zajął II miejsce w Polsce, w kategorii szkół podstawowych.
Zanim do tego doszło Adam, wraz z piątką innych uczniów z naszej szkoły rozwiązał ogólnopolski test internetowy w sali komputerowej.  Test ten rozwiązało 296 uczniów z całego kraju (z 37 szkół). Zdobył 22 punkty, co dało mu I miejsce w Wielkopolsce i V w kraju. Dzięki temu awansował do wielkiego finału, który odbył się w Białymstoku. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zajął tam II miejsce w Polsce!
Zmaganiom przyglądali się olimpijczycy Wojciech Fortuna (złoto w 1972 r w Sapporo), Adam Krzesiński (brąz w Barcelonie 1992 r i srebro w Atlancie 1996 r), Marian Sypniewski (brąz w 1980 r w Moskwie i Barcelonie 1992 r). Był także tata dwukrotnego złotego medalisty w skokach narciarskich z Soczi Kamila Stocha.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Serdecznie gratulujemy sukcesu! 🙂